Dhunuan motren,arrestohen 3 vellezer

Dhunuan motren,arrestohen 3 vellezer

84
SHPËRNDAJE

Ushtruan dhunë fizike ndaj motrës, arrestohen në flagrancë 3 vëllezërit.
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasit:
1.Astrit Koroveshi, 42 vjeç.

2.Pëllumb Koroveshi, 53 vjeç.

3.Ilmi Koroveshi, 49 vjeç, të tre banues në lagjen “Kongresi” Lushnje.
Arrestimi i tyre u bë pasi për motive të dobëta, kanë ushtruar dhunë fizike ndaj motrës së tyre, shtetses F.S, 60 vjeçe, banues në lagjen “Xhevdet Nepravishta”, Lushnje.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Nenet 130/a /3 dhe 25 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.