Dhunon te birin ndalohet 48 vjecari nga Ballshi

Dhunon te birin ndalohet 48 vjecari nga Ballshi

1619
SHPËRNDAJE

Mallakastër
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, ndaluan shtetasin:
-Artur L., 48 vjeç, banues në Ballsh.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi për motive të dobëta ka ushtruar dhunë fizike dhe psikollogjike ndaj djalit të tij 13 vjeçar.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjyaktës së Shkallës së Parë Vlorë për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.