Dhunoi bashkeshorten pranga 54 vjecarit nga Mallakastra

Dhunoi bashkeshorten pranga 54 vjecarit nga Mallakastra

1833
SHPËRNDAJE

Ushtroi dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes, arrestohet në flagrancë nga policia. 

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arrestuan në flagrancë shtetasin:

 

-Kastriot Brahimaj, 54 vjeç, banues në fshatin Aranitas, Mallakastër.

 

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në banesë ka dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht bashkëshorten e tij, shtetasen N.B, 44 vjeçe.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a/ i Kodit Penal.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.