Dhunoi bashkëshorten, arrestohet nga policia 28 vjecari

Dhunoi bashkëshorten, arrestohet nga policia 28 vjecari

771
SHPËRNDAJE

Fier!
*Ushtroi dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshortes, arrestohet në flagrancë nga policia.
Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Fation Bashaj, 28 vjeç, banues në lagjen Sheq i Vogël, Fier.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht bashkëshorten e tij, shtetasen F.B, 23 vjeçe.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a i Kodit Penal.

*Kapet duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, arrestohet në flagrancë nga policia.
Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Dashnor Nuhaj, 52 vjeç, banues në lagjen 1 Maj, Fier, pasi:
Në vendin e quajtur “Kryqëzimi i parkut” , është kapur nga patrulla e qarkullimit rrugor duke drejtuar mjetin tip Kama ATP, me targa AA 533 EG, në gjendje të dehur.

(Neni 291i Kodit Penal).

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.