Dhune ndaj nenes dhe gruas ,ne pranga dy Mallakastriot

Dhune ndaj nenes dhe gruas ,ne pranga dy Mallakastriot

1732
SHPËRNDAJE

Fier-Mallakastër 

Policia arreston në flagrancë 2 shtetas për veprën penale “Dhunë në familje”.

 

*Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

 

-Romeo M., 25 vjeç, banues në Fier.

 

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj nënës së tij shtetases V.M, 48 vjeçe.

(Neni 130/a i Kodit Penal).

*Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, arrestuan në flagrancë shtetasin:

 

-Kastriot B., 55 vjeç, banues në Mallakastër.

 

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në banesë ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes, shtetases N.B, 44 vjeçe dhe vajzës së tij 16 vjeçe.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a i Kodit Penal.

 

 

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.