Deputetja Majlinda Bregu vizit ne familjen e 43 vjecares qe e hodhi...

Deputetja Majlinda Bregu vizit ne familjen e 43 vjecares qe e hodhi burri nga dritarja

786
SHPËRNDAJE

Deputetja e PD Majlinda Bregu ka qene sot ne nje vizit  ne familjen e  Liljana (Zhezha) Rukaj e cila mbeti viktim e burrit te saj qe e hodhi nga dritarja . Bregu ka shprehur ngushellimet familjes per kete ngjarje tragjike ndersa ka  bere te ditur detaje te tjera te kesaj ngjarje te cilat eshte njohur nga takimi me vellain e Liljanes. Deputetja Bregu ka thene sipas rrefimit te vellait te Liljanes se ata nuk kane ende ne dore vendimin e dyte te urdherit te mbrojtjes se 25 Nentorit.

 Sot ka nje viktim dhe urdheri ende nuk eshte zbardhur akoma.Kjo eshte e papranueshme ka then Bregu dhe do te jete nje varrosje e dyte per viktimwn nese do te merret si i semure mendor burri vrases por drejtesia te shkojne ne vend per kete krim te rende.  Bregu gjithashtu ka thene se menjehere duhet te nisin procedurat edhe per te krijuara kushtet per rritjen e dy femijeve jetim tashme te kesaj tragjedia. Te lidhet nje pension per femijet dhe te kryhen procedurat per shitjen e apartamentit ku jetonte me pare viktima dhe femijet dhe te kryhet kalimi i pasurise per te ardhmen e tyre

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.