Deputeti I Fierit Luan Baci, akuza Bashkise per abuzime ne zonat e...

Deputeti I Fierit Luan Baci, akuza Bashkise per abuzime ne zonat e permbytura

248
SHPËRNDAJE

Deputeti i Partise Demokratike Luan Baci nga foltorja e Kuvendit te Shqiperise nga ka mbajtur fjalen e tij ka leshuar nje mal me akuza dhe kritika te ashpra per keq qeverisjen ne Fier dhe ne vecanti per situaten e permbytjes.

Duke nisur me aksionin e ujit deputeti Luan Baci e ka quajtur aksionin nje instrument qe ndeshkon njerezit e varfer dhe pensionistet te cilet nuk kane mundesi te shlyejne debite qe nga viti 2008.

Deputeti i PD Fier ,Luan Baci ne vijim te fjalimit te tij ka akuzuar pushtetin qendror dhe ate vendor ne Fier qe nuk ka shkuar dhe nuk po kryen verifikimin e demeve per permbytjet e ketyre diteve. Familjet kerkonne zgjidhje nga permbytjet qe perseriten ne cdo dy muaj ka thene Baci dhe jo miell dhe oriz .

Baci gjithashtu ka shprehur akuza per abuzime me listat e perpiluara nga njesite administrative ne vleresimin e demeve nga permbytjeve. Baci ka thene se jane kryer vleresime fiktive .Jane perfshire ne listat e perfituesvd familje qe nuk jane prekur nga permbytjet vetem pse jane te aferm te kryetarit te PS zones Darzez Mehmet Xhelili si dhe Agim Kaptelli

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.