Brenda nje muaji ne Fier, 3 grabitje

Brenda nje muaji ne Fier, 3 grabitje

150
SHPËRNDAJE

Brenda nje muaji ne Fier, 3 grabitje ku objektiv kane qene pikat e kembimit valutor dhe ne rastin e mbremjes se sotme grabitja eshte kryer saponje grua ka dal nga pika e lembimit valutor.

Ne te tre rastet e permendura nuk ka asnje autor dhe policia nuk ka mundur kapjen e tyre. Sipas qytetareve te shumte ne Fier rastet e mesiperme kane prishur qetesine dhe sigurine e tyre .

-1-Në datën 03.02.2018, rreth orës 18:35, në lagjen “Apollonia”, Fier, shtetases M.J, në momentin që ka dalë nga dyqani i këmbimit të valutës, dy persona i kanë marë çantën me një sasi lekësh dhe janë larguar.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë si edhe është ngritur grupi hetimor i cili po punon për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

-2-Në datën 09.01.2018, ora 17:40, në lagjen “Kastriot” Fier,  përballë vendit të quajtur “Shtepia e oficerëve” në katin e parë të pallatit, dyshohet se nën kërcënimin e armës, dy persona me kapuçë kanë vjedhur me dhunë pikën e këmbimit valutor të shtetasit L.Z, ku kanë marë një shumë prej 70 000 lekësh.

-3- Ne daten 23.01.2018 rreth orës 18:45, në Levan është grabitur me dhunë nga dy persona, te maskuar me kapuçë një pikë këmbimi e transferta parash.

Personat e dyshuar kanë marrë rreth 50 mijë lekë të reja dhe janë larguar.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Janë ngitur disa pika  kontrolli dhe po punohet për kapjen e autorëve të dyshuar.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.