Bllokohet pasaporta e Saimir Tahirit , mbahet nën vëzhgim nga SHISH

Bllokohet pasaporta e Saimir Tahirit , mbahet nën vëzhgim nga SHISH

218
SHPËRNDAJE

Që dje Saimir Tahirit i është bllokuar pasaporta për shkak të hetimeve mbi bandën e Habilajve dhe dyshimet për përfshirjen e tij në trafikun ndërkombëtar të drogës. Lajmi konfirmohet për Lapsi.al nga burime konfidenciale.  
Po ashtu, Saimir Tahiri mësohet se mbahet nën vëzhgim nga agjentë të Shërbimit Informativ Shtetëror për të parandaluar ndonjë tentativë arratisjeje të ish-Ministrit të Brendshëm jashtë vendit.

Mbajtja e tij nën vëzhgim është kërkuar edhe nga agjensitë e huaja partnere, që e shohin si një prej personave kyç në trafikun ndërkombëtar të drogës./lapsi

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.