Berisha :Prishjet e Fierit,per kullen e Rames dhe Olsit!

Berisha :Prishjet e Fierit,per kullen e Rames dhe Olsit!

986
SHPËRNDAJE

Aksioni i prishjes se objekteve prane lumit Gjanica ne Fier ka sjelle edhe reagimin e Ish-Kryeministrit Sali Berisha . Me ane te nje postimi ne profilin e tij ne facebook Berisha shkruan se prishjet e objekteve ne Fier po kryhen per ndertimin e kulles se Rames dhe Olsit

Postimi i plote i Sali Berishes

Prishjet e Fierit per kullen e Rames dhe Olsit!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Mirembrema Doktor, uroj te jeni mire. per prishjet ne Fier. Luhen interesa ekonomike ne kete mes. Investimi per rehabilitimin e lumit, kap vleren 43 milione euro. Korrupsioni, perfitimet, aferat… do jene te papara. Prapa lumit do ndertohet nje kulle e larte nga kliente te Rames dhe miq te Olsit. Ndaj e duan te paster pamjen para. Vet Armando Subashi, kryetari i bashkise Fier, do kete edhe aksione tek ajo kulle. E kuptoni besoj, qe mafia dhe bandat kriminale kane kapur fort drejtuesit, te cilet i perdorin si kukulla per te realizuar investimet qe duan. Armando Subashi mban per bodyguard persona te inkriminuar, gje qe eshte lehtesisht e verifikueshme sepse leviz me ata ne makine. Ka edhe frike natyrisht, sepse gjakun dhe djersen e tjetrit, smund ta shkelesh aq kollaj me rruspa e fadroma.”

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.