Banorët e Vërrisë protestojnë në Tiranë kunder inceneratorit

Banorët e Vërrisë protestojnë në Tiranë kunder inceneratorit

123
SHPËRNDAJE

Banorët e fshatit Vërri në Fier qëndresën e tyre dhe protesten kundër impiantit të mbetejeve zhvendosën në Tiranë. Ndërkohë që në përlament deputetët e PD Tabaku akuzoi ministrat e qëverisë për një afer korruptive ne instalimin e incerenatorve në Elbasan, Tiranë dhe Fier.

Pas 11 muajsh protestë në fshatin e tyre kundër ndërtimit të inceneratorit për djegien e mbetjeve, këtë të enjte dolën përpara parlamentit për të protestuar.

Qytetarët e Fierit këtë të enjte protestat e tyre i kanë përshkallëzuar në Tiranë. Banorët e fshatit Verri vijojnë qëndresën kundër ndërtimit të inceneratorit për djegien e mbetjeve

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.