Banoret e Mbrostarit kane dale perseri ne rruge duke protestuar

Banoret e Mbrostarit kane dale perseri ne rruge duke protestuar

410
SHPËRNDAJE

Banoret e Mbrostarit kane dale perseri ne rruge duke bllokuar ate ne pergjigje te vendimit te keshillit bashkise per ngritjen e impiantit te plehrave ne kete zone.Banoret jane te  vendosur per te detyruar bashkine fier te anulloje vendimin per ndertimin e impiantit te mbetjeve urbane ne kete zone. Sot banoret kane  bllokuar rrugen per rreth dy ore dhe kane qene te indinjura nga veprimet e policise se shtetit per ndalimin e nje 65 vjecari si dhe procedimin penal qe ka nisur per dy persona te tjere pjesmarres ne keto protesta

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.