Banoret e Frakulles ne dyert e Bashkise Fier per demet nga bresheri

Banoret e Frakulles ne dyert e Bashkise Fier per demet nga bresheri

105
SHPËRNDAJE

Disa dhjetra banore te Frakulles i jane drejtuar sot dyerve te Bashkise Fier per te kerkuar ndihme dhe demshperblim nga demet qe la pas bresheri i 18 majit. Sikurse edhe zona e Roskovecit edhe banoret e Frakulles i jane drejtuar bashkise per ti paraqitur ankesat kreut te bashkise mbi kete problematik e cila nuk ka gjetur zgjidhje.Perime dhe frutikultura jane demtuar kane thene fermeret ndersa nuk ka ardhur asnje perfaqesues nga bashkia apo drejtoria e bujqesise per te verifikuar demet.Kreu i Bashkise Armando Subashi ka pritur ne sallen e bashkise te gjithe keta fermere duke garantuar se do ngrihet nje komisioni verifikimi per demet megjithese detyre e bashkise

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.