Balili: Ja kur do nis demshperblimi i banesave per banoret e Zharrezes...

Balili: Ja kur do nis demshperblimi i banesave per banoret e Zharrezes (video).

94
SHPËRNDAJE

Pas kalvarit te gjate te vuajtjeve ,perpjekjeve,dhe nje pritje te gjate prej 8 muaj nga vendimi i KM per demshperblimin e banoreve te Zharezes, ka ardhur se fundmi lajmi i mire .Kryetarja e Bashkise Patos Rajmonda Balili eshte shprehur se fundmi mbi ecurine e procedurave per demshperblimet e mbi 540 familjeve ne Zharrez, Marinez  , banesat e te cileve jane demtuar nga lekundjet e shkaktuara nga “Bankers Petrolium LTD”. Balili eshte shprehur se vonesat e demshperblimeve per keta banore kane ardhur per shkak te zhvillimeve ne vend . Perqendrimi i vemendjes se politikes tek  fushata elektorale,zhvillimi i zgjedhjeve dhe se fundmi ne ristrukturimin e qeverise se re kane ndikuar drejtperdrejt ne “lenien ne hije”te ketij problemi.Balili ka siguruar banoret e Zharrezes se pavaresisht kesaj situate e cila tashme ka kaluar mbledhja e pare e qeverise do te miratoje fondin financiar te demshperblimit .​

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.