Arrestohet i kërkuari për “Rrëmbim personi” “Vjedhje me armë” dhe “Armbajtje pa...

Arrestohet i kërkuari për “Rrëmbim personi” “Vjedhje me armë” dhe “Armbajtje pa leje”.

142
SHPËRNDAJE

Kapet nga Policia  i kërkuari për “Rrëmbim personi” “Vjedhje me armë” dhe “Armbajtje pa leje”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim:
-Aldo Gorreja, 30 vjeç, banues në Divjakë.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lushnje, me Vendim e datës 03.02.2017, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, pasi Gjykata e Frosinone Itali, më datë 13.01.2012, e ka dënuar këtë shtetas për veprat penale “Vjedhje me armë”, “Armbajtje pa leje” dhe “Rrëmbim personi”, parashikuar nga Nenet 140, 109 dhe 278 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.