Arrestohet Fieraku per 45 gram kanabis

Arrestohet Fieraku per 45 gram kanabis

243
SHPËRNDAJE

Fier

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier arrestuan në

flagrancë shtetasin:

-R.L 35 vjeç, banues në Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar, ju gjet dhe ju sekuestrua në cilësinë e provës materiale rreth 45 gramë lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga Neni 283/1 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.