Arrestohet Fieraku me 22 doza heroine

Arrestohet Fieraku me 22 doza heroine

414
SHPËRNDAJE

Fier
Policia e Fierit godet një rast të shpërndarjes së drogave të forta.
Sekuestrohen 22 doza lëndë narkotike Heroinë.
Arrestohet në flagrancë poseduesi.
Në bazë të një hetimi një mujor dhe punës së mirëorganizuar nga Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, u finalizua me sukses operacionin antidrogë i koduar “Red 2”.


Si rezultat i këtij operacioni, u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasit:
-Elvir Kananaj, 28 vjeç, banues në lagjen “Afrimi i Ri” Fier.
Në momentin e kapjes në flagrancë, shtetasit Elvir Kananaj i’u gjetën me vete 22 doza lëndë narkotike e dyshuar Heroinë e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale së bashku me 480 mijë lekë dhe 10 euro.


Materialet proceduriale do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Nxitja për përdorimin e drogës” parashikuar nga Nenet 283 dhe 286 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.