Arrestohet 21 vjecari pas nje aksidenti  ne Kurjan ,ku mbeti  i plagosur...

Arrestohet 21 vjecari pas nje aksidenti  ne Kurjan ,ku mbeti  i plagosur nje 45 vjecar

482
SHPËRNDAJE

*Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Eldison Meto, 21 vjeç, banues në fshatin Kurjan, Fier.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, në vëndin e quajtur “Kryqëzimi i Kurjanit”, duke drejtuar mjetin tip “Benz” me targë AA 229 EZ, është përplasur me mjetin tip “Benz”, me targë AA 112 OZ, që drejtohej nga shtetasi D.V, 45 vjeç, banues në fshatin Luar, Fier, i cili është aksidentuar dhe ndodhet në spitalin Fier nën kujdesin e mjekëve.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” parashikuar nga Neni 290 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.