Arrestohet 19 vjecari nga Fier pasi drejtonte makinën i dehur si edhe...

Arrestohet 19 vjecari nga Fier pasi drejtonte makinën i dehur si edhe nuk iu bind policisë

430
SHPËRNDAJE

Fier
Drejton makinën në gjendje të dehur si edhe nuk i bindet urdhërit të punonjësit të policisë, arrestohet në flagrancë drejtuesi i mjetit.
Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Ronaldo Ymeraj, 19 vjeç, banues në Fier, pasi:
Gjatë natës, në vëndin e quajtur “Globi” Fier, u kap duke drejtuar mjetin tip “Benz” me targa AA 460 KZ, në gjendje të dehur dhe ka kundërshtuar Patrullën e Përgjithshme të Rendit.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Mosbindja ndaji urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik” parashikuar nga Nenet 291 dhe 242 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.