Arrestohet 17 vjecari nga Fieri per fallsifikim te monedhave

Arrestohet 17 vjecari nga Fieri per fallsifikim te monedhave

1496
SHPËRNDAJE

Specailiatët e Sektorit per Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim: 

-E.D, 17 vjeç, banues në Petovë, Fier.

 

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë me vendimin e datës 10.06.2016, e ka dënuar me 2(dy) muaj burg, për vepren penale “Falsifikim të monedhave”, parashikuar nga Neni 183 i Kodit Penal.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.