Arrestohen ne Fier ,22 drejtues mjetesh pa leje drejtimi.

Arrestohen ne Fier ,22 drejtues mjetesh pa leje drejtimi.

2475
SHPËRNDAJE

Policia e Qarkullimit Rrugor ne Fier ka vendosur masa te ashpra per drejtuesit problematik.Mungesa e lejes se drejtimit arreston dhe ndjek penalisht 22 drejtues mjetesh .Drejtuesi i Policise se Qarkullimit Rrugor per Qarkun Fier , Artan Osmani ka shpjeguar se masat e policise se qarkullimit rrugor kane per qellim ritjen e sigurise rrugore.
Ai ka shtuar se pervec ndeshkimit me ndjekje penale per drejtues qe udhetojne pa leje drejtimi jane vendosur vetem per periudhen e muajit Qershor mbi 3000 masa administrative si dhe 216 vendime per pezullim te lejeve te drejtimit,per shkelje te rregullave gjate udhetimit.

 Pjesen me te madhe te masave e perbejne penalitete per tejkalim te normave te lejuara te shpejtesise, parakalime te gabuara, mos vendosje re rripit te sigurimit etj.Nisur nga pozicioni gjeografik i qytetit te Fierit me bregdetin e jugut te vendit si dhe pikat doganore, ka nje rritje te fluksit te levizjes se automjeteve .

Per te perballuar fluksin e levizjes ne kete sezon turistik veror Drejtuesi I Qarkullimit Rrugor I Qarkut Fier Artan Osmani eshte shprehur per rritje te prezences dhe kontrolleve te efektivave policore ne akset kryesore te ndihmuar edhe nga forcat e rendit. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.