Arrestohen dy vëllezër per dhune ndaj xhaxhait te tyre

Arrestohen dy vëllezër per dhune ndaj xhaxhait te tyre

307
SHPËRNDAJE

Lushnje!
Ushtrojnë dhunë fizike ndaj xhaxhait të tyre, arrestohen në flagrancë dy vëllezërit.
Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasit:
1.Eridjol Nako, 21 vjeç, banues në Krutje, Lushnje.
2.Erald Nako, 26 vjeç, banues në Krutje, Lushnje.
Të dy këta shtetas (vëllezër), për motive të dobëta kanë goditur me mjete të forta në kokë dhe trup, në banesën e tij , xhaxhain e tyre shtetasin Ll.N, 56 vjeç, banues në Krutje, Lushnje.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a/4 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.