Arrestohen 22 shqiptarë, furnizonin Gjermaninë me drogë nga Shqipëria

Arrestohen 22 shqiptarë, furnizonin Gjermaninë me drogë nga Shqipëria

99
SHPËRNDAJE

Operacion i policisë gjermane ka  prangosur 23 personat nga mosha 19 deri 55 vjeç. Sipas mediave gjermane, vetëm njëri prej të arrestuarve është gjerman, e gjithë të tjerët janë me shqiptarë.

Policia gjermane ka njoftuar se ka arrestuar një bandë të trafikut të drogës që përbëhej prej 23 anëtarëve, të cilët merreshin kryesisht me shitblerjen e lëndëve narkotike.


Rasti është hetuar nga Prokuroria e Duisburgut, si dhe policia e Oberhausenit, shkruan “rp-online.de”.
Grupi ishte vënë nën vëzhgim prej kohësh nga policia, ndërsa drogën që e merrnin në Shqipëri ata e shisnin në Duisburg, Oberhausen, Bottrop, Hagen, Soest dhe Paderborn.
Pjesëtarë të këtij grupi janë arrestuar në datën 18 janar në Holandë. Dhe prej aty mësohet se është bërë e lehtë edhe kapja e personave tjerë.
15 persona tjerë janë arrestuar duke shitur drogë në rrugë. Të gjithë ishin shqiptarë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.