Aplikojne mbylljen 60 biznese ne Fier

Aplikojne mbylljen 60 biznese ne Fier

700
SHPËRNDAJE

Biznesi ne veshtiresi ekonomike. Renia e fuqise belerese mbyll 60 biznese ne Fier me aktivitete te ndryshme tregetare.
Dega e tatimeve ne Fier llogarit nje shifer prej 60 subjektesh te biznesit te vogel te cilet kane mbyllur aktivitetin pergjete kesaj periudhe te ketij viti.

Shkak i mbylljes se biznesit ka te beje me renien ekonomike te bizneseve te cilet jane te varur direckt nga ekonomia e familjve fierake e cila ne kete vit rezulton te kete me pak te ardhura nga vitet e meparsheme per shkak te vonesave te pagave ne disa institucione dhe ne disa kompani private por edhe nje krize te shpallur tashme ne vendet e rajonit dhe reduktimin e remitancave nga emigrantete e ketij qarku.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.