Aksidenton me makine te moshuarin,arrestohet Roskovecari

Aksidenton me makine te moshuarin,arrestohet Roskovecari

395
SHPËRNDAJE

Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin:

S.D, 40 vjeç, banues në Roskovec.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në aksin rrugor Fier-Berat, duke drejtuar mjetin tip “Alfa-Romeo ka aksidentuar dhe është larguar nga vendngjarja, shtetasin G.Ç, 60 vjeç, i cili ndodhet në spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit” parashikuar nga Nenet 290 e 273 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.