Perplasen dy automjete pa targa,nje drejtues  perfundon ne spitalin Fier

Perplasen dy automjete pa targa,nje drejtues  perfundon ne spitalin Fier

1195
SHPËRNDAJE

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin: 

-Ferrik Metushi, 57 vjeç, banues në fshatin Suk 1, Roskovec , pasi:

 

Në aksin rrugor Strum-Fier, në fshatin Suk 1, duke drejtuar mjetin tip “Fiat Traktor” pa targa i pa paisur me leje drejtimi , është përpasur me motomjetin tip “Lonxia” pa targa, me drejtues shtetasin M.K, 26 vjeç, banues në fshatin Suk 1, i cili ndodhet në spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” parashikuar nga Nenet 290, 291 të Kodit Penal.

 

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.