Aksidenti tragjik ne Itali i merr jeten 16 vjecarit shqiptar

Aksidenti tragjik ne Itali i merr jeten 16 vjecarit shqiptar

121
SHPËRNDAJE

Aurelio Hasaj  është 16-vjeçari shqiptar, i cili humbi jetën në një aksident tragjik pasditen e sotme në Itali.


Sipas mediave lokale, aksidenti ka ndodhur rreth orës 17:00, në komunën italiane Milazzo, në Messina.
Së bashku me një vajzë, bashkëmoshatare, shqiptari, udhëtonte me një skuter. Mjeti u përplas me një shtyllë, ndërsa 16-vjeçari u perplas në asfalt.
Pas aksidentit, ai u transportua me urgjencë në spital dhe iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale në kokë.
Megjithatë, mjekët konfirmuan se nuk mundën ta mbanin në jetë të riun. Aurelio Hasaj vdiq gjatë operacionit.
Ndërsa vajza, P.G., ka marrë lëndime jo të rënda në hundë, dhe raportohet se është jashtë rrezikut për jetën.
Një tragjedi për Aurelion që u nda nga jeta në një moshë kaq të re dhe për familjen e tij, që humbi djalin pikërisht ditën e ditëlindjes.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.