Aksident ne Strum ,Fier,makina perlaset me pemen.

Aksident ne Strum ,Fier,makina perlaset me pemen.

3923
SHPËRNDAJE

Njw aksident i rende ka ndodhur kete pasdite ne aksin rrugor Fier -Berat ne afersi te fshatit Strum . Nje automjet i markes benz ka dale nga rruga dhe eshte perplasur me nje peme . Si pasoje e perplasjes se forte drejtuesi i mjetit eshte plagosur dhe esht derguar me urgjence ne spitalin rajonal Fiet.

Fier
Informacion paraprak
Në datën 17.09.2017, rrrth orës 16:35, në aksin rrugor Fier-Berat, ne vendin e quajtur “Strum”, shtetasi G.Z, 27 vjeç, banues në fshatin Kuman, Roskovec duke drejtuar mjetin tip “Benz” me targa AA 370 NI, ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë jashte rruge duke goditur një pemë (plep).
Shtetasi G.Z ndodhet në Spitalin Rajonal Fier në gjendje të rëndë shëndetësore.
Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.