Aksident në aksin Fier – Lushnje, humb jetën një person

Aksident në aksin Fier – Lushnje, humb jetën një person

460
SHPËRNDAJE

Një aksident me vdekje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën Fier-Lushnje, tek Mulliri i Artë.

Një zetorist ka humbur jetën pas përplasjes së mjetit të tij me një Benz. Dy persona të tjerë janë plagosur.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes. Nuk dihet ende identiteti i viktimës.

Fier
Informacion i policise
Në datën 31.08.2017, rreth orës 05:25, në autostradën Lushnje – Fier, në vendin e quajtur “Vajkan”, mjeti tip “Benz”, me targa AA 170 HO, është përplasur me një motomjet tip “Zetor”, pa targa.
Nga përplasja e mjeteve ka gjetur vdekjen e menjëhershme drejtuesi i zetorit shtetasi Erion Balla, 26 vjeç, banues në Imshtë, Lushnje si edhe ka pësuar dëmtime pasagjeri në mjetin zetor, shtetasi G.H, 40 vjeç, banues në Imshtë, i cili ndodhet në gjendje të rëndë në Spitalin Rajonal Fier.
Janë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Fier drejtuesi i mjetit tip “Benz” dhe pasagjeri që udhëtonte me të, të cilët po pyeten për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.
Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.