8 vjecari vret te atin me arme gjahu ne  Vlosh ,Fier

8 vjecari vret te atin me arme gjahu ne  Vlosh ,Fier

1769
SHPËRNDAJE

Fier.
Informacion paraprak.
Rreth ores 12:15, jemi njoftuar se ne pyllin e fshatit Vlosh, Rroskovec, Fier, ujku kishte ngrene nje person I cili me pas kishte gjetur vdekjen. 
Menjehere me marrjen e njoftimit eshte formuar grupi hetimor dhe ka filluar kryerja e veprimeve proceduriale ne pyllin e fshatit Vlosh,nga ku ka rezultuar se ka gjetur vdekjen shtetasi Karafil Rrapushi 35 vjec
Ky person ka gjetur vdekjen per aresye se eshte qelluar me arme gjahu teke nga djali I tij 8 vjecar shtetasi F. Rr. 
Arma e gjahut u gjend ne vendngjarje. 
Shtetasi Karafil Rrapushi ka dale ne pyllin e fshatit per te mbledhur bime medicinale dhe eshte ulur per te pushuar,nderkohe I biri ka marre armen e gjahut dhe ka filluar te luaje dhe pa dashje ka realizuar shkrepjen e cila ka shkaktuar vdekjen e viktimes.
Vete femija 8 vjecar ka njoftuar familjaret per vdekjen e te atit dhe ka sajuar ngjarjen fillimisht me qellim mbulimin e saj nga frika, me pas ka shpjeguar te verteten.
Me femijen e mitur po kryhen veprimet ne prezence te psikologut, avokatit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.