6 te helmuar nga bathet ne spitalin FIER

6 te helmuar nga bathet ne spitalin FIER

416
SHPËRNDAJE

Vetem ne javen e fundit numerohen 6 raste nga helmimi prej konsumit te batheve. Mjeku Hematolog Erblin Dollaku eshte shprehur se situta e personave qe kane konsumuar bathet ka qene e rende dhe dy persona jane ende ne reanimacion . Mjeku ka dhene alarmin duke bere thirrje ne kujdesin e  konsumin e batheve pasi numri i te helmuarve po rritet. Nderkoh ne Prill -Maj jane paraqitur  12 persona te moshave te ndryshme nga 5-65 vjec te cilet jane helmuar nga konsumi i bathes. 6 prej pacienteve kane qene ne gjendje te rende 

Prej nje jave paraqiten cdo dite nje apo dy persona me shenja te helmimit nga bathet.

Rastet ne fjale jane me te perhapur ne zonat rurale. Mjeket e spitalit Fier nisur nga kjo situate bejn thirrje komunitetit te mos konsumojn frutet e kesaj bime

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.