3 Protestues te Mbrostarit per ndjekje penale

 3 Protestues te Mbrostarit per ndjekje penale

394
SHPËRNDAJE

Drejtoria Vendore e Policisë Fier!
Nga Specialistët për Krimet në Komisariatet e Policisë Fier, u ndalua shtetasi
1.Zylyftar Delibashi, 65 vjeç, banues në fshatin Vajkan, Fier.

Gjithashtu u bë shpallja në kërkim policior e shtetasit F.M, 31 vjeç, banues në Mbrostar Ura si dhe u referuan materialet Prokurorisë së Rethit Gjyqësor Fier për shtetasin E.D, 28 vjeç, banues në fshatin Vajkan, pasi:
Në vendin e quajtur “Mbrostar Ura”, në mënyrë të përsëritur të tre këta shtetas kanë marrë pjesë në tubim të paligjshëm dhe kanë qenë aktiv në bllokimin e rrugës nacionale Fier-Lushnje.  

Disa dite me pare nga policia filloi procedimi penal edhe per 6 protestues te tjere

(Nenet 262 e 293 të Kodit Penal).

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.