3 ha me pisha digjen nga zjarri ne Mallakaster

3 ha me pisha digjen nga zjarri ne Mallakaster

123
SHPËRNDAJE

Mallakaster: Zjarr ne pyllin me pisha ne fshatin Metoh njesia administrative Aranitas Zjarri me permasa te medha ka djegur rreth 3 ha me pishaForcat zjarrefikese dhe banore te zones po mundohen te fikin zjarrin me mjete rrethanore. Nga zjarri nuk rrezikohen banesa Zjarri ka rene ne terren te thyer malor ku nuk futen mjetet zjarrefikse. Mallakaster: Ne krye te operacionitnper fikjen e zjarrit drejtori i zjarrdikeses Leonard Zotaj si dhe komandanti Jonuz Murataj

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.