2,2 ton droge  nga Shqipëria, kapen  në Ravena. Grupet u përplasën me...

2,2 ton droge  nga Shqipëria, kapen  në Ravena. Grupet u përplasën me armë

192
SHPËRNDAJE

Një përplasje me armë mes dy grupeve kriminale në Ravena të Italisë ka çuar në pranga 4 persona, tre prej të cilëve janë shqiptarë.Por gjatë kontrolleve policia italiane ka zbuluar edhe 2.2 ton kanabis shqiptar. Denoncimi është bërë në Facebook nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili e ka shoqëruar edhe me linkun e medieve italine.

Ata shkruajnë se kjo është sasia më e madhe e drogë e sekuestruar ndonjëherë në Ravena. Shqiptarët e prangosur janë të moshave 21, 27 dhe 53 vjeç.Në pranga është vënë edhe një italian 26-vjeçar.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.