2100 vogelush ne Fier ulen per here te pare ne bangat e...

2100 vogelush ne Fier ulen per here te pare ne bangat e shkolles

441
SHPËRNDAJE

Nis viti i ri shkollor 2016-2017. Kane nisur shkollen rreth 28 o69  nxenes ne rrethin fier ne 1o7 shkolla publike dhe private ne te gjitha nivelet.Rreth 2100 nxenes ulen per here te pare ne bankat e shkolles te cilet rezultojne rreth 300 me shume nga viti i meparshem.Rreth 19 322 nxenes  nga numri i pergjithshem nisin sot vitin e ri shkollor ne 80 shkolla ne arsimin 9-vjecar. Nderkohe ne  27 shkolla te rrethit fier  8747 nx.nxenes do te ndjekin shkollat e mesme.Drejtuesit vendor dhe ata te arsimit fierak kane zhvilluar vizita ne kete dite te pare te shkolles duke percjelle mesazhe urimi dhe suksese per te gjithe nxenesit dhe stafin pedagogjik 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.