20 objekte ta paligjshme do te shemben ne rrugen “Rauf Nallbani “,Fier

20 objekte ta paligjshme do te shemben ne rrugen “Rauf Nallbani “,Fier

457
SHPËRNDAJE

Rreth 22 objekte pergjate rruges Rauf Nallbani do te shemben nga rruspa e Inspektoriatit Vendor te Mbrojtjes se Territorit. Objektet ne fjale jane shtesa te pallateve , mure rrethuese dhe njesi te cilat nuk disponojne dokumentacionin ligjor por jane edhe pengese te investimit qe po kryher ne kete rruge. Sipas IVMT Bashkia Fier , eshte kryer gati 50 % e prishjeve ndersa do te vazhdohet edhe me objektet te cilat kane marre nje njoftim te tille

  Ky investim kap nje vlere financimi prej 140 milion leke te reja dhe projekti eshte fituar nga bashkia dhe priten vetem procedurat per zbatimin e tij. Gjatesia e kesaj rruge eshte rreth 700 m lineare dhe rikonstruksioni i rruges do te sjelle parametra bashkohor ne kete rruge por edhe funksional.
Rruga ne fjal eshte ndertuar rreth 50 vjet me pare dhe ne te gjithe kete periudhe ka pesuar vetem riparime. Investimi i ri parashikon zgjerim te rruges , korsi bicikleta si dhe,trotuare , gjelberim dhe ndricim te denje per nje qytet modern te se ardhmes

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.