18 punonjes te ujesjellesit ne Pocem nuk paguhen prej nje viti

18 punonjes te ujesjellesit ne Pocem nuk paguhen prej nje viti

138
SHPËRNDAJE

18 punonjes te stacionit te pompimit te ujit te pijshem dhe te nje nenstacioni elektrik ne Pocem te mallakastres, qe furnizon me uje dhe energji elektrike rreth 90 perqind te popullsise se mallakastres kercenojne se do te lene punen .Sipas tyre ata kane rreth 13 muaj qe nuk jane paguar, si rezultat i falimentimit te Armos. Punetoret thone se qe prej asaj kohe askush nuk u interesua per ta 

Vete punonjesit kane treguar se i kane derguar leter kryeministit rama, ministrot Gjiknuri dhe organizmave te tjera shtetrore. I pranishem ne proteste ishte edhe kryetari i bashkise mallakaster Agron Kapllanaj.

Punonjesit kane deklaruar se do te peshkallezojne protestat nese problem i i tyre nuk merrr zgjidhje

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.