10 muaj duke kaluar neper rruge te çara ,gropa dhe pluhur

10 muaj duke kaluar neper rruge te çara ,gropa dhe pluhur

380
SHPËRNDAJE

Me shume se 10 muaj qe komuniteti Fierak po perballet me nje situate kaosi ne qytet si pasoj e carjes se rrugeve, pluhurit dhe trafikut te renduar. 10 muaj durim i pakufijshem teksa 3 muajt e veres kane qene sketerre e vertet e megjithate edhe pse njhemi per popull trim problematika kalon ne heshtje ndersa opoziten e bejne te gjithe me fjale dhe duke ngritur zerin neper tavolina mes tyre

Se fundmi kulmi i durimit shkon ne shtegun tek “Sharra” .Automjetet kalojne ne varg  neper trotuarin e kthyer ne ngushtice rruge.3 jave pritje , vetem per tu thare betoni i rruges , thua se jemi ende ne kohen e dikurshme qe perdorej nje mark cimento qe kerkonte 3 jave kohe per tu forcuar.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.