Prangosen per vjedhje te energjise dy pronar restorantesh ne Divjak

Prangosen per vjedhje te energjise dy pronar restorantesh ne Divjak

369
SHPËRNDAJE

Pronarët e dy bar-restoranteve në Divjakë kanë rënë në prangat e policisë me akuzën e vjedhjes së energjisë elektrike në bizneset e tyre.Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Divjakë, arrestuan në flagrancë shtetasit:-Arjan Rrudho , 48 vjeç, banues në Divjakë.Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në Bar Restorant “Arjan Rrudho”, në plazhin e Divjakës, është konstatuar se vidhej energji elektrike.(Neni 137/2 i Kodit Penal).-Taqi Xhavo, 39 vjeç, banues në Divjakë.Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në Bar Restorant “Taku”, në plazhin e Divjakës, është konstatuar se vidhej energjia elektrike.Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Vjedhje e energjisë elektrike dhe e impulseve telefonike” 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.