Kapet i kërkuari për”Kanosje”me automatik ne Pedonalen Fier

Kapet i kërkuari për”Kanosje”me automatik ne Pedonalen Fier

2877
SHPËRNDAJE

Fier!
Kapet i kërkuari për “Armbajtje pa leje”, “Kanosje” dhe “Prishje të qetësisë publike”.
Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier ndaluan shtetasin:
-Florenc Sheqi, 33 vjeç, banues në lagjen “15 Tetori”, Fier.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Apelit Vlorë, me vendimin e datës 25.11.2015, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprat penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake”, “Kanosja”, “Prishja e qetësisë publike”, parashikuar nga Nenet 278/5, 84 dhe 274 të Kodit Penal.
Më datën 27.09.2015, në vendin e quajtur “Pedonale”, ky shtetas, për motive të dobëta është konfliktuar dhe ka kanosur me armë zjarri automatik shtetasin A.O, 55 vjeç, duke gjuajtur disa herë në ajër.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.