I vjedhin  3,5 miln lek, ne ndjekje autori

I vjedhin  3,5 miln lek, ne ndjekje autori

843
SHPËRNDAJE

Fier, Roskovec!
Tenton të vjedhi me dhunë një shtetas, identifikohet autori dhe po punohet për kapjen e tij.
Nga Specialistët për Krimet në Komisaritin e Policisë Fier u bë shpallja në kërkim policor për shtetasin P.Z, 54 vjeç, pasi:
Në Roskovec, pasi ka goditur me një mjet të fortë në hyrje të banesës shtetasin Artur Çepele, 49 vjeç, banues në Roskovec, ka tentuar t’i rrëmbei me dhunë çantën me rreth 3.500.000 lekë.
Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Vjedhje me dhunë ” e mbetur në tentativë, parashikuar nga Nenet 139 e 22 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.