Fieri mes dy “realiteteve” (video)

Fieri mes dy “realiteteve” (video)

299
SHPËRNDAJE

Pamjet sjellin pjesen e padukshme por te nje realiteti te ketij qyteti . Ndodhet vetem disa metra larg qendres se qytetit pertej lumit Gjanica . Ne pjesen perendimore ngrihen mrekullueshem nje qytet me ndertesa dhe rruge ndersa pertej Gjanices ne lindje atje ku dikur ishte  “Tregu industrial” sot e kane zene vendin mbetje urbane ,dhera te hedhur,pellgje me ujra te ndenjur qe kundermojne ere te keqe  dhe shkurrishte qe rriten zvarraniket.Konstatimi i kesaj situate nuk kerkon te baltos punet e mirat por te bej te pergjegjshem dhe te sjelle reagimin e pushtetit vendor per te sjell ndryshimin edhe per kete pjese te qytetit. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.