Digjet transformatori , gjysma e Fierit pa drita

Digjet transformatori , gjysma e Fierit pa drita

804
SHPËRNDAJE

Nje difekt i rende ka ndodhur ne nenstacionin Fieri 1 qe ka nderprere energjine elektrike. Sipas informacionit nga drejtoria teknike e OSHE eshte djegur nje transformatorvqe furnizon pjesen veti lindore te qytetit te fierit dhe disa fshatra. Gati gjysma e Fierit eshte pa drita prej ores 16 00 te pasdites se sotme . Eshte njoftuar drejtoria qendrire e OShE ndersa pritet ardhja dhe instalimi i transformatorit te ri . Mendohet se energjia do te rilidhet me instalimin e transomformatorit per te cilen duhen disa ore. Djegia e transformatorit ka ardhur per shkak te mosperbsllimit te ngarkeses pasi linjat ne fjale jane 6 kvolt dhe ne shtator pritet te unstalohet ne 20 kilovolt

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.