Deputeti i PD L.Baci kritika te ashpra qeverisjes per situaten ne Fier...

Deputeti i PD L.Baci kritika te ashpra qeverisjes per situaten ne Fier permend dhe emra..

1231
SHPËRNDAJE

Nga foltorja e parlamentit deputeti i PD per Qarkun Fier Luan Baci ka leshuar nje lume me kritika ndaj qeverise qendrore dhe asaj ne bashkine Fier. Deputeti Baci ka thene ne fjalen e tij se buxheti i 2018 do te varferoje me tej familjet shqiptare dhe se ky buxhet do te godase akoma dhe me shume biznesin.Baci me tej ka drejtuar kritika ndaj situates se furnizimit me uje ne Fier duke e quajtur investimin milona euro si nje mashtrim per komunitetin.”Une banoj ne katin e dyte  dhe as un dhe as katet me larte nuk kane  uje ,sikunder u premtua dhe u trumpetua me te madhe nga qeveria ne kete investim qe do furnizohen 24ore me uje.Ai ka vijuar me tej me kritika ndaj qeverise per zvarritjen e demshperblimeve per Zharrezen , premtimet boshe dhe situaten kritike qe eshte ne infrastrukturen e rrugeve te brendeshme te Fierit , rrugen e shkaterruar Seman si dhe deri me emra te pervecem ne aksionin e mbylljes se thertoreve ku lejohen te zhvillojne aktivitetin vetem militant te Partise Socialiste

Fjala e deputetit Luan Baçi në Kuvend.

Geplaatst door Partia Demokratike e Shqipërisë op donderdag 16 november 2017

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.