Bllokohet qarkullimi ne “Dervish Hekali” nga punimet ne rruge

Bllokohet qarkullimi ne “Dervish Hekali” nga punimet ne rruge

327
SHPËRNDAJE

Prej sot ka nisur bllokimi i levizjes se mjeteve per rruges”Dervish Hekali”. Bllokimi i rruges eshte shkaki nisjes se investimit 4 miln euro per zbatimin e projektit per shtrimin e rrjetit te kanalizimeve te ujrave te zeza nga kompania “AlbStar”. Sipas informacionit te shprehur nga Drejtoria e Sherbimeve Publike te Bashkise Fier punimet ne kete aks rrugor prej afro 700 m per shtrirjen e KUZ do te zgjase afro 1 muaj ndersa me pas do te nise investimi tjeter prej 146 miln leke te reja per rikonstruksion te kerij aksi rrugor si dhe restaurimi i fadadave. Me mbylljen e kesaj rtuge per levizjen e automjeteve eshte hapur qarkullimi per 24 ore ne Pedonale

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.