Arrestohet  per vjedhje por policia i gjen nje arsenal armesh

Arrestohet  per vjedhje por policia i gjen nje arsenal armesh

639
SHPËRNDAJE

Policia kap dhe ndalon një shtetas për vjedhjen e një banese.
Sekuestrohen armë zjarri dhe prova të tjera materiale.
Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Lushnje, kapën dhe ndaluan shtetasin:
-Niti Paço, 38 vjeç, banues në lagjen “Kadri Qystri”, Lushnje.(I dënuar më parë me 3.5 vjet burg për veprën penale të vjedhjes me armë të kryer në bashkëpunim).
Ky shtetas rezulton i dyshuar për veprën penale të vjedhjes së banesës së shtetasit M.K, ndodhur më datën 25.07.2016 në lagjen “Xhevdet Nepravishta”, Lushnjë.
Gjatë kontrollit të banesës së këtij shtetasi u gjenden:
1. Një armë zjarri pistoletë model 54 me nje krehër me 4 fishekë.

2. Një armë gjahu çifte pa leje.

3. Një jelek antiplumb.

4. Tre kompjuter lap top.

5. Dy kamera dore.

6. Një aparat fotografik.

7. Një aparat celular I Phone.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.