65 vjecari vret veten pasi mbyti te dashuren 29 vjecare

65 vjecari vret veten pasi mbyti te dashuren 29 vjecare

700
SHPËRNDAJE

Lushnje.
Sot me daten 15.08.2016, ne banesen e tij,ne oret e para te mengjesit ka kryer vetvrasje me nje pistolete “TT” shtetasi SOKRAT VASIL SHANI, vjec 65, lindur e banues ne Krutje e siperme Lushnje . 
Menjehere ne vendin e ngjarjes shkuan punonjesit e policise se Lushnjes dhe nga kqyrja e vendit te ngjarjes, u vleresua situata dhe si pasoje e nje hetimi profesional u gjet nje leter ku shkruhej nje adrese dhe nje emer ne Golem te Kavajes.
 Per kete u bashkepunua me Komisariatin e Policise Kavaje dhe gjate kontrollit te kasaj banese, ne njeren nga dhomat e saj u gjend e vdekur dhe me shenja dhune shtetesja Jonida Çanaku 29 vjec, banuese ne fshatin Kryekuq Divjake. Shtepiake.
 Sipas deklarimit te familjareve ka dy dite e larguar nga banesa dhe u ka thene se do shkoj te tezja.
 Nga kqyrja e te dyja vendngjarjeve dhe te gjitha provat e mbledhura paraprakisht, rezulton se shtetasi Sokrat Shani eshte autor I vrasjes se shtetases Jonida Çanaku, me te cilen shoqerohej kohet e fundit, dhe me pas ka vrare veten.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.