Shpëtohen nga mbytja çifti çek dhe vajza e tyre 6 vjeçe në...

Shpëtohen nga mbytja çifti çek dhe vajza e tyre 6 vjeçe në Palasë

407
SHPËRNDAJE

Pushimet e tyre për pak u kthyen në tragjedi. Një çift çek që kishte zgjedhur që të kalonte këto ditë të nxehta vere në bregdetin e jugut, i kanë shpëtuar mbytjes, bashkë me vajzën e tyre të mitur. 

Mesohet se çifti bashkë me vajzën 6-vjeçare kishin dalë për shëtitje me kanoe rreth drekës dhe mbetën 3.5 milje në det në pamundësi për t’u kthyer pas. Por pas 3 orësh qëndrim në det, turistët kanë njoftuar autoritetet përmes telefonit.

Falë ndërhyrjes së ekipi i sky sports center në Palasë u bë e mundur shpëtimi i familjes së huaj nga mbytja.

S'KA KOMENTE