Shpërthim i fuqishem ne aeroportin e Bolonjes

Shpërthim i fuqishem ne aeroportin e Bolonjes

180
SHPËRNDAJE
  1. Nje shperthim i fuqishem ka ndodhur para pak minutash prane aeroportit te Bolonjes ne Itali. Mesohet se shperthimi ka ndodhur ne autostraden pran aeroportit ku nje autotanker me karburant ka shperthyer si pasoj e perfshirjes ne nje aksident nga nje perplasje mes dy automjeteve te tjera. Ngjarja ne kryqezimin e Casalecchio

Policia ka thënë se shpërthimi ishte shkaktuar nga një aksident në autostradën pranë aeroportit ndersa ne pamje te pare dukej se shperthimi ishte ne aeroport. Mesohet se nga shperthimi jane  2 te vdekur edhe jane plagosur 67 persona (14 ne gjendje te rende)si dhe eshte shembur ura . Zjarrefikesa dhe helikopter kane nderhyre ne shuarjen e flakeve.

S'KA KOMENTE