Shperthen ne flak tubacion i naftes ne Mallakaster ,plagoset nje punonjes

Shperthen ne flak tubacion i naftes ne Mallakaster ,plagoset nje punonjes

1459
SHPËRNDAJE

Mallakastër
Informacion paraprak

Sot rreth orës 07:30, në vendin e quajtur “Qafa e Kashit”, në një firmë private nafte, gjatë procesit të punës, në tubacionin e furnizimit ka marë flakë në sipërfaqe një depo e dekantimit të naftës. Për pasojë ka marë djegie sipërfaqësore një punëtor i kësaj kompanie, shtetasi V. B., rreth 50 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

S'KA KOMENTE